DETAILS, FICTION AND IRYDOTOMIA LASEROWA

Details, Fiction and irydotomia laserowa

Details, Fiction and irydotomia laserowa

Blog Article

W chorobach takich jak jaskra barwnikowa, czy zespół rozproszenia barwnika, laserowa irydotomia może przywrócić prawidłową konfigurację tęczówki, skutkując zmniejszeniem uwalniania pigmentu i obniżeniem ciśnienia wewnątrzgałkowego. 

Taki stan jest poważnym zagrożeniem dla zdolności widzenia. Brak swobodnej cyrkulacji cieczy wypełniającej gałkę oczną, może prowadzić do ostrego ataku jaskry. Niedrożność naczyń jest również związana ze zbyt wysokim ciśnieniem w oku.

Irydotomia laserowa, jeśli zostanie przeprowadzona w odpowiednim momencie, redukuje niebezpieczeństwo tworzenia się zrostów w przednim odcinku oka, które są konsekwencją zamykania się kąta przesączania. To może w sposób całkowity wyleczyć jaskrę.

Celem zabiegu jest niedopuszczenie do zamknięcia się kąta tęczówkowo-rogówkowego, co z kolei skutkuje tzw. “ostrym atakiem jaskry”. W naszej klinice wykonywany jest od kilkunastu lat przez doświadczonych specjalistów.

Silne wydzielanie się ziaren barwnika świadczy o pomyślnym przerwaniu tęczówki. Aby prawidłowo wykonać irydektomię potrzeba średnio siedmiu impulsów laserowych. Jeśli osoba wykonująca zabieg ma duże doświadczenia może ich liczbę zmniejszyć do jednego lub dwóch.

W tym okresie ważne jest unikanie wszelkich czynników, które mogą prowadzić do infekcji oka, takich jak dotykanie oka brudnymi rękami czy narażenie na zanieczyszczenia.

Najdokładniejsze klasyfikacje dzielą jaskrę na kilkanaście podtypów, główny podział odbywa się jednak według obecności otwartego lub zamkniętego tzw.

Salon optyczny online30 dni na zwrotGwarancja a hundred% zwrotuCzęsto zadawane pytaniaCennik soczewek okularowychDofinansowanie do okularów

zapalenie tęczówki. Występuje często, read more ale zwykle jest łagodne i nieszkodliwe. Zbyt agresywne leczenie może być przyczyną ciężkiego zapalenia tęczówki

kąta przesączania. Podziały te są o tyle istotne, że postać choroby występująca u pacjenta definiuje sposób leczenia, któremu powinien on być poddany.

Po etapie znieczulenia kroplami nakłada soczewkę nagałkową zabezpieczającą przed mruganiem i powiększającą elementy kąta przesączania. Następnie mikrochirurg przecina laserem tęczówkę u jej podstawy, najczęściej w jej górnych kwadrantach, tworząc swobodną przestrzeń do przechodzenia cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka. Otwór tęczówki zlokalizowany jest pod górną powieką, dzięki temu jest niewidoczny i nie powoduje zaburzeń widzenia.

Irydotomia laserowa jest bezbolesna i bezpieczna. Jedynym przeciwwskazaniem do niej jest brak odpowiedniej przezierności rogówki. Zabieg trwa Okay. 5 min.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę. Możliwe powikłania i put upępowanie po zabiegu

Choć zabieg irydotomii jest bardzo skuteczny i bezpieczny, zawsze istnieje ryzyko pojawienia się pewnych powikłań. Do najczęstszych objawów ubocznych należy krwawienie z tęczówki. Stosunkowo często dochodzi również do stanów zapalnych oka, które mogą przyczyniać się do powstania zrostów tylnych.

Report this page